top of page

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

  1. Web sitesi üzerinden elektronik tasarım siparişi verebilir, boyut olarak ön yönlendirme ve mesafeli siparişini kabul edilirsiniz.

  2. Alıcılar, satın alma talebiyle ilgili olarak 6502 tüketicinin Korunması olarak 6502 sayılı sözleşmeler Hakkında (RG:27.11/29188) ile ilgili seçmeki gösterima iletir.

  3. Ürün sevkiyatı olan kargo şirketlerinden alıcılar tarafından ödenecektir.

  4. Satın alınan her bir günlük ürün kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki ve/veya eğitimlere teslim edilir. Bu içinde teslim edilirse, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

  5. Satın alınan ürün, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgesi, kullanım klavuzu gibile teslim edilmek zorundadır.

  6. satınalma tarihinde satılmasının mümkün olmaması durumunda, bu tarihten itibaren 3 gün içinde gününden itibaren alıcı olmanız gerekiyor. 14 gün içinde de toplam bedel iade edilmek zorunda.

 

SATEN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

   7. Alıcı, satın alınan ürün ödemez veya banka kayıtlarında iptal edilir, Satıcının teslim alınabilir sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

   8. Ürün teslimi sonrası, alıcının ödemesi hakkındaki değerlendirme kartının yetkisinin yetkisiz tarafından kişi tarafından beğenilirse edinilen ve satın alınan ürün bedeli ile ilgili kişi tarafından tahsil edilirse, alıcı tarafından satın alınan ürün kapsamındaki alıcı tarafından tahsil edilirse, sevkıyat alıcısı, sözleşme konusu ürünün 3 gün içerisinde gideri SAT' alıcı, sözleşme konusu 3 gün içinde teslim edilecek ürün alıcısı, alıcı olarak teslim edilirse, satın alınan ürün satın alıcı tarafından satın alınır. SATICI'ya iade edilmelidir.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

   9.Satıcı'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı'ya bildirilir. , siparişin iptalini, gerçek ile tamamlama veya tamamlama kalkana kadar ertelenmesini isteme. Alıcı iptali sağlar; Ödemeyi iletebilir ise iptalinden itibaren 14 gün içinde nakitten bu ücrettir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile alınmış ise ve iptal edilir, bu iptalden itibaren yine 14 içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcısının 2-3 haftasında üzerinden göndermesi olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜĞÜ:

   10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslimden önce muayene olacak; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargodan teslim almayacaktır. Teslim edilen mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özen göstermek zorunda olmalı. Cayma hakkı kullanılamazsa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilir.

 

ÇAYMA HAKKI:

   11.ALICI; satın alınan üründen veya kendi adresindeki kişiyle/kurululu dörtşa teslimden 14 (ondan oluşan) içinde, SATICI'nın günlüğünde satışından hiçbir üründe bulunmadan malı reddederek sözleşmeden cayma siparişi vermez.

 

   12.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET  Birlik Oto 

ADI/UNVANI: Mesut Sağlam

ADRES:  Fevzi Çakmak, Cemal Gürsel Cd. No:58, 34899 Pendik/İstanbul

EPOSTA: @gmail.com

TEL:  0532 204 1937

 

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

   13.Alıcı, satın alma eğer bir hizmet ise, bu 14 sözleşmeyi imzalamadan devam etmeyi planlıyor. Cayma hakkı süresi ermeden önce, başvurunun onayını ile hizmetin varsa, onaylanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı talebinde bulunulmaz.

   14. SATICI'nın hakkın kullanımındanC harcanmayanlar ya aittir.

   15.Cayma yetkisin kullanım için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' yali taahhütlü posta, faks veya e posta ile bildirimde bulunulması ve işbu sözleşmede düzenleme "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" için kullanılamaz.

 

CAYMA HAKKIN KULLANIMI:  

   16.3. için tasarlanacak olması muhtemelsı, (İade edilecek şekilde tasarlanacak olan planlanmamalıdır.)

   18.İade formül, geri verilecek hazır kutusu, standart bir aksesuar ile birlikte gerekli ve teslim edilmek üzere teslim edilecektir.

 

İADE KOŞULLARI:

   19.SATICI' ya iade etmek ve 20 günlük süre içinde malı geri almakla toplama.

   20. SATICI'nın kusurlarından ALICI' nın artan bir değerde bir artış veya geri kalırsa ALICI kusurlarının oranında. Ancak kullanım için uygunma süresi içinde malın kullanım şekline uygun şekilde tasarlanabilir oluşturma ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.  

   21.Cayma kullanımından yararlanılacak olan SATICI tarafından saldırı sınırındanın düşülmesi düşünülen kampanyadan faydalanılan indirimden yararlanılır.

 

ÇAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

   22.AL'ın donanımına sahip olmayan kişisel eşyalardan oluşan ve geri satın alınmayan parçalar, iç giyim eşyası, mayo ve bikini altları, tek tip ürünler, yakın olan veya son kullanma tarihi geçme amaçlı mallar. ya teslim alındıktan sonra ALICI tarafından teslim alındıktan sonra teslim alındıktan sonra kullanıma uygun olmayan ürünler, teslim alındıktan sonra kullanıma uygun olmayan ürünler, teslim alındıktan sonra kullanılan ürünlerle amaçlanan kullanımların ayrıştırılması, hedeflenen ürünler, abonelik için hedeflar dışında, gazete gibi dergi gibi yayınlara yönelik mallar, Elektronik hedeflenen ürünler Hedeflenecek olan bir şey düşünülmeyecekse götürülmeyecek olan hedef kitleden olmayanlar, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, kayıt yapabilme ve veri saklamanın bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından düşünülmüş olması, içinde olması gereken değil. ir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, gözden geçirmenin onayı ile eğerasına başlanan hizmetlere yönelik cayma kullanımında kullanımda kapsamlı değildir.

   23.Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, tatbik edilmek için ambalajlarının açılma vb.) teslimedilebilmesi için ambalajlarının açılmaması, denenebilir , bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

   24.ALICI, ödeme konusunda kredi kartı ile durumda durumda durumda olan kredi kartı üzerinde kredi kartı sahibi olan kredi kartını kredi kartıyla kabul eder. Bu durumda ilgili banka hakkında hukuk yollarına başvurabilir; doğacak arazi ve vekâlet ücretini ALICI'dan talep edebilir ve herda ALICI'nın borçluluğundan dolayı temerrüde halinde, ALICI, hakn gecikmeli ifasından dolayı SATICI'nın uğrayacağı gecikmeli ve ziyanını ödeyeceği kabul.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

   25.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Transferi) yaparak, ............, ........., banka hesaplarımızdan (TL) belki olabilir.

   26.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksitlerinden yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sona erdirilir.

bottom of page